Gdzie jesteś moje IP?

“Inter Network”, ‘Sieć w sieci” czy po prostu “internet” – ta ostania nazwa znana jest najbardziej, i niewiele jest miejsc na ziemi, gdzie internet nie dotarł. Przeciwnie – dociera coraz dalej, zatacza kręgi. To, jak szerokie można sprawdzić choćby sprawdzając adresy IP. Identyfikatory, które umożliwiają lokalizację komputera (i innych urządzeń) połączonych w sieć.
Komputer jest więc urządzeniem dostępnym w każdym domu.

 

W niemal w każdym. I wielu z nas bez problemu potrafi znaleźć swoje IP. Czasem jednak słyszymy prośbę “pokaż moje ip” – gdy dla kogoś ta czynność jest za trudna. Pozornie. Co więc zrobić, gdy usłyszymy “pokaż moje ip? Oto, co zrobić – krok po kroku:
W przypadku systemów Windows – znajdujemy przycisk “start”. Następnie wchodzimy w “Programy – Akcesoria – Wiersz polecenia”. Teraz otwiera się okno – wpisujemy w nie polecenie “ipconfig – i wciskamy “Enter”. Adres IP znajdziemy na wysokości linii Adres IP.
W przypadku systemu MAC wygląda to inaczej – najpierw wywołujemy menu z pomocą “ALT” plus “CTRL”. Wtedy pojawi się okno. Wpisujemy w nie komendę “ipconfig/all”. Adres IP urządzenia znajdziemy oznaczone jako “ethernet”.

Author: projektloga.pl